Teras Yalıtımı

Ürün tanımı:

Solven içermeyen, kendiliğinden yayılabilen, elastikiyeti ve mekanik mukavemeti yüksek, hijyenik poliüretan esaslı zemin kaplama malzemesidir.

Özellikleri:

Sürtünmeye ve aşınmaya karşı dirençlidir, elastik bir yapıdadır, derzsiz yüzey oluşturur, kolay temizlenir, hijyeniktir, uzun süre bakım gerektirmez, uygulaması kolaydır, solvent içermez.

Uygulama alanları:

Fabrikalar, soğuk hava depoları, depolar, frigofrik araç kasaları, alışveriş merkezleri, atölyeler, uçak hangarları, okullar, kapalı spor salonlarında EPDM evha üzerinde, hastahanelerde, ilaç sektöründe, gıda sektöründe, laboratuvarlarda, otoparklarda, ağır forklift trafiğinin olduğu alanlarda uygulanabilir.

Uygulama şekli:

Uygulama yapılacak yüzeylerin zayıf kısmı freze, kum püskürtme veya zımpara ile arındırılmalıdır.Yüzey çok parlak ise yine freze veya kum püskürtme ile pürüzlendirilip spesifik yüzey arttırılmalıdır.Yüzeyde yağ varsa yakılmalı, kir ve toz vakum ile alınmalıdır.Temizlenen yüzeyler Teknobond-300 ile astarlanmalıdır.Astar uygulamasından en geç 24 saar sonra Teknobond 500-P uygulaması yapılır.Pürüzsüz bir yüzey isteniyorsa Teknobond-500 P mala ile uygulanmalıdır.Ve kirpi rulo ile gaz kabarcıkları alınıp bırakılır.

Depolama bilgileri:

Ürün ambalajlarının kapakları kapalı ve etiket bilgileri tam olmalıdır.İlk giren ilk çıkar kurallarına dikkat edilerek son kullanma tarihi takip edilmelidir.Depolama koşulları kuru, serin ve iyi havalandırılmalıdır.Ürün teknik emniyet bilgileri ve yasal yükümlülükler dikkate alınarak depolanmalıdır.15-25 oC de, rutubetsiz kapalı depoda, açılmamış orijinal ambalajında 12 ay raf ömrü vardır.