Antibakteriyel Epoksi Kaplama

İki komponentli epoksi reçine bazlı metal, osb, betopan yüzeylere kolayca yapışabilen, yüksek su resiztansı olan ayrıca çeşitli kimyasallara dayanıklı, antibakteriyal üzerinde forklift dolaşabilen kaplama malzemesidir. Su geçirmez, aşınmaz, uygulandığı yüzeyde kimyasal reaksiyonunu tamamladıktan sonra %100 hijyen sağlar.

Antibakteriyel epoksi zemin kaplama termosetler  grubundan yapıştırıcı bir kimyasal reçine oluşundan dolayı suya aside ve alkaliye direnci çok iyidir. Her türlü zeminde istenilen renklerde yekpare uygulanabilmektedir. Ayrıca parlak su geçirimsiz ve kimyasal mukavemeti çok yüksek oluşundan aşınmaya ve sürtünmeye karşı oldukça dayanıklıdır.

Antibakteriyel epoksi zemin kaplamaları Hastanelerde, sanayi mutfaklarında, kuru ve yaş gıda maddesi üretilen fabrikalarda, entegre et tesislerinde, kimya ve ilaç sanayisinde, ambalajlama ve depolama alanlarında, hijyen gerektiren yerlerde, güvenle kullanılır, toz tutmaz, mikrop barındırmaz, antibakteriyal epoksi self levelling kaplama malzemesi olarak kullanılır.